Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych w Koszalinie rozpoczął swoją działalność 15 lutego 1991 roku, a jej pomysłodawcą, twórcą i założycielem był jej współczesny właściciel.

Inspiracją założyciela firmy, były przemiany społeczno-gospodarcze, które doprowadziły do utworzenia „wolnego rynku”, wyzwolenia inicjatywy i przedsiębiorczości. Przedsiębiorca zaryzykował i wykorzystał swoją szansę. Po analizie rynku, rozpoczął działalność jako „prywatny przedsiębiorca” – produkujacy opakowania z tworzyw sztucznych.

W zakładzie zatrudnienie znalazło wtedy 10 osób, które produkowały miesięcznie ok. 35 tys. opakowań. Głównymi odbiorcami produktów firmy były zakłady przetwórstwa rybnego.

W grudniu 1995 roku firma zmieniła swoja siedzibę. Przeniesiona została do Koszalina na
ul. Szczecińską 63 gdzie wybudowano nową halę produkcyjną. Dokonano dalszego unowocześnienia zakładu, zmodernizawano park maszynowy.

W roku 1999/2000 otwarto nową halę produkcyjną na 14 maszyn, (tym samym ich ilość wzrosła do 35.). Wdrożono nowe technologie ograniczające koszty wytwarzania. Utworzono nowy dział Projektowania Konstrukcji Form i Automatyzacji wraz z rozbudowanym parkiem maszynowym do samodzielnego wytwarzania i regeneracji form wtryskowych oraz systemów automatyzacji.

Zadbano również o wzbogacenie asortymentu wyrobów firmy, zakupując maszynę drukarską do nadruku grafiki metodą offsetową na sprzedawanych opakowaniach.

W 2010 roku, Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztycznych J.E. Sobczak sp.k. uzyskał dofinansowanie
z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji pojemników barierowych. W roku 2011 firma uzyskała dofinansowanie z tego samego programu na rozwój opracowanej technologii. Firma stale współpracuje z Katedrą Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego Politechniki Koszalińskiej przy wdrażaniu nowoczesnych technologii produkcji.

Obecnie

Firma posiada rozbudowany system produkcji na który składają się 4 hale produkcyjne, dwa magazyny, narzędziownia wytwarzająca formy i systemy automatyzacji, szereg pomieszczeń technicznych, biurowych
i socjalnych. Aktualne zatrudnienie wynosi 105 osób.

Zakład pracuje w systemie ciągłym, produkując opakowania z tworzyw sztucznych w bogatym asortymencie. Pomimo wzrastajacej konkurencji firma ciągle się rozwiją i wzmacnia swoją pozycję na rynku opakowań. Odbiorcami wyrobów zakładu są klienci w całej Europie.

Menu
Skip to content